608 672 455 info@stardesign.cz

Dřevěné a bambusové žaluzie

Bambusové žaluzie

Bambusové žaluzie jsou jedním z nejnovějších prvků na trhu stínění. Bambus je travina, jejíž neobyčejné vlastnosti a vzhled se daří zúročit při výrobě nábytku i podlah, nejnověji i při výrobě žaluzií. Vysoký obsah křemíku zaručuje pružnost a neobyčejnou tvrdost. Sám materiál napovídá, že tyto žaluzie je možno použít i ve vlhkostně a teplotně nestabilních ale větraných prostorách (wc, koupelny, zimní zahrady).

Provedení

Žaluzie jsou vhodné k montáži na všechny druhy oken i pro interiérovou instalaci. Lamely nabízíme v šířích 25 mm a 50 mm. Lze objednat boční vedení v silonové struně a fixovat žaluzii i k výklopným rámům. Ovládání žaluzií tyčkou a šňůrou je jednoduché  – velmi sympaticky identifikovatelné a neporuchové. Komponenty jsou vybírány s maximálním důrazem na jejich dlouhou životnost a skvělou funkčnost.

Materiál

Lamela pro výrobu žaluzií je tenká (tenčí než u dřevěných žaluzií), lehká, neuvěřitelně pružná, přitom tvrdá a odolná. Nejde o masiv. Lamela je spojena lepením – ve smyslu spárovky. Tímto lepením je docíleno maximální tvarové stálosti. Lamela se nekroutí, neprohýbá, apod. Změny tvaru v závislosti na změně vlhkosti (ponořením do vody) jsou všemi směry pod hodnotou 1,9 % (délka 0,11 %).

Barvy

Bambus nesaje běžná mořidla užívaná pro standardní dřeviny. Čtyřnásobné válcované lakování s dvojitou povrchovou „anti UV“ úpravou zaručují dlouhodobou stálobarevnost.